Import modeli w postaci 3ds

Ogólna dyskusja związana z programem InteriCAD T3 Pro. Miejsce, w którym umieszczamy informacje o irytujących błędach, propozycjach zmian, aktualizacjach, zalecanych konfiguracjach, oraz wszelkich naszych spostrzeżeniach dotyczących programu.

Re: Import modeli w postaci 3ds

Postprzez iza123 » Pią Paź 08, 2010 5:35 pm

no tak, wszystko pięknie gdy masz maxa. a po co ci intericad skoro masz maxa? intericad jest reklamowany jako konkurencja dla maxa, tansza i majaca w sobie też autocada.

pliki skp mozna wczytywac, ale plugin do skp koliduje z modulem ceramik. przy instalacji tego pluginu, znika ceramik i na odwrót:(
może na to jakaś rada??
iza123

Postprzez Astro » Pon Paź 11, 2010 3:53 pm

Witam,

Czy to pytanie do mnie? Jeżeli tak, to ja nie mam maxa i jest to mój świadomy wybór. Max jest świetny do modelowania 3D, np. do robienia mebli typu sofa, foteli czy innych skomplikowanych brył. Jednak do szybkiej prezentacji dla klienta i do pracy z pomieszczeniami nie jest ani narzędziem wygodnym ani wydajnym. Tu lepszy jest InteriCAD bo on jest stworzony z myślą o wnętrzach.

Jeżeli to pytanie ogólne to każdy musi wybrać to co jest mu potrzebne do pracy. Jak robisz wizki na okładki czasopism lub do foldera producenta - moja propozycja weź maxa - pewnie masz więcej czasu na realizację zleceń i więcej swobody w aranżacji. Jeżeli robisz wnętrza i oprócz zleceniodawcy masz jeszcze dogadać się z wykonawcą - weź InteriCADa - to też tylko moja sugestia.

Każde z tych narzędzi służy innym celom i do innych zostało przygotowane. Wybór zależy od zbierzności celów które przyświecały projektantom oprgoramowania i Twoim. Zwróć uwagę, że w ogóle nie poruszam tu tematu takiego jak stosunek ceny/szybkości, ceny/jakości, łatwości obsługi, kompatybilności itd. To dotakowe argumenty za jednym lub drugim.

Ja mam InteriCADa i KD Maxa. Na tym forum szukam pomocy i przedstawiam swoją ścieżkę pracy, w tym współpracy z osobami które zajmują się modelowaniem 3D i mogą mi pomóc w konwersji między formatami np. 3ds - mrm, tak jak to opisałem w poprzedim poście.

Nie mam ceramica i nie znam tego problemu z plug-in'em do sketchupa. Może ktoś inny wie jak ten temat ugryźć?

Pozdrawiam!
Astro

Postprzez iza123 » Pon Paź 11, 2010 6:07 pm

Astro, nie chciałam na Ciebie napadać, nie bierz tego do siebie;)
chodzilo mi o to, że jesli nie masz maxa, nie możesz wykorzystywać maxowych plikow w intericadzie, chyba że współpracujesz z kimś kto może Ci coś przekonwertować. ja maxa nie znam, trudno mi sie wypowiadać o jego szybkości czy "nadawania się" bardziej lub mniej do wnętrz. Pracowałeś w maxie? chętnie poznam szersza opinię/porównanie z intericadem. czy intericad jest szybszy rzeczywiscie?
każdy z nas podjął decyzje o zakupie intericada, z róznych powodów nie wybrał maxa...

Czy możesz coś więcej powiedziec o KDmax? czym różni się w porówananiu z modułem kitchen w t3?
iza123

Postprzez KarolinaArtCube » Czw Paź 14, 2010 12:30 pm

Witam
w VR istnieje możliwość rozbijania brył na poszczególne części składowe i usuwanie niepotrzebnych nam elementów. W zakładce Products Library jest funkcja Explode Entity obiekt który wskażemy zostanie rozbity na poszczególne części składowe. Możliwe jest wtedy np. usunięcie z łóżka niepasującej nam poduszki czy nakrycia.

A jeszcze jeżeli chodzi o przyjmowane formaty przez InteriCAD
Modeling - przyjmuje formaty .dwg, .dxf, .3ds - które później można eksportować do VR
VR - przyjmyje obiekty w formacie .mtf

Pozdrawiam Karolina
Ostatnio edytowany przez KarolinaArtCube, Czw Gru 09, 2010 7:26 pm, edytowano w sumie 1 raz
KarolinaArtCube

Postprzez KarolinaArtCube » Czw Gru 09, 2010 6:24 pm

Witam

KD Max jest programem głównie dedykowanym dla producentów mebli kuchennych i szaf wnękowych.
W T3 jest możliwość także robienia kuchni które jest uproszczoną wersja z KD Max.
W KD Max mamy gotową bibliotekę mebli których możemy modyfikować wymiary i parametry wstawienia. do tego mamy bogata bibliotekę frontów, klamek, blatów.
Przy czym możemy sobie także ściągać tekstury frontów od konkretnych producentów i je nakładać na fronty.
Dodatkowe informacje można uzyskać na tym forum w zakładce KD Max.

Pozdrawiam Karolina
KarolinaArtCube

Postprzez katarzynagruca » Pon Cze 16, 2014 11:14 pm

chcę wyeksportować np różę w formacie .3ds i wyskakuje mi komunikat "Object has to many faces (more than 64 k) toexport. i nie da rady. w dwg to samo. co robić?
katarzynagruca

Poprzednia

Wróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość